Sık Sorulan Sorular

İmplant tedavisi pahalı mıdır?

Kullanılan tüm malzemenin özel olması ve kaliteli implant üretimi için yüksek teknolojiye gereksinim duyulması tedavinin ücretini belirlemektedir, implant tedavisinde, sağlıklı dişlere hiçbir şekilde dokunulmadığından, çoğunlukla implant yerine yapılabilecek yüksek nitelikli diğer bir protezle karşılaştırıldığında fiyat açısından çok büyük bir farklılık görülmeyecektir. Aslında implant tedavisinin daha uzun ömürlü olduğu düşünüldüğünde implant tedavisi diğer seçeneklere göre zaman içinde daha ucuza gelecektir.

Yetişkin kişilere ortodontik tedavi yapılabilir mi?

Erişkin hastaların da dişleri hareket ettirilebilir yani bu tür tedaviler için zaman aşılması söz konusu değildir. Artan yaşın tedavi süresini uzatması ve tedaviyi biraz zorlaştırması mümkün olabilir. Yine de yaş faktörü dişlerin destek dokularının sağlıklı olması kadar önemli değildir.

Kanal Tedavisi nedir?

Dişin içinde yer alan pulpa (yumuşak damar-sinir uzantısının) hastalıklarını tedavi etmek amacıyla yapılan işlemlerin tümüne kanal tedavisi denir. Yıllar önce, pulpası hastalanmış dişler çekilmekteydi. Günümüzde ise kanal tedavisi sayesinde hekimler dişleri ağızda tutarak tedavi edebilmektedir.

Bizimle İletişime Geçin

  Atatürk Bulvarı. 62/B

  Konyaaltı/Antalya

  +90 242 228 01 01

  Telefon

  Pzt-Cmt : 09.00 - 18.00

  Çalışma Saatleri

  info@prestijdent.com

  E-Posta
  Görüşmeyi Başlat
  1
  Merhaba
  Nasıl yardımcı olabiliriz?